ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΒΗΜΑ ΥΔΡΟΔΟΤΟΥΜΕΝΩΝ ΟΙΚΙΣΤΩΝ Ο.Σ.Μ.Α.Ε.Σ. ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ.

Πήγαινε κάτω

ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ. Empty ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ.

Δημοσίευση από morias Τρι 19 Ιουν - 22:01

Αγαπητοί συνιδιοκτήτες οικοπέδων στον Ο.Σ.Μ.Α.Ε.Σ. (πρόγραμμα Μαλεσίνα).
Με διακατέχει μία ανησυχία η οποία προέρχεται από το ότι μπαίνουμε στο τρίτο δεκαήμερο του Ιουνίου και δεν βλέπω κανένα φως (στο τούνελ) σχετικά με την τύχη του οικισμού. Πλέον συγκεκριμένα από το Σεπτέμβριο του έτους 2017 έως σήμερα περίπου 10 μήνες που έπιασε εργασία ο ειδικός σύμβουλος περί τα οικονομικά και δεν έχουν διαμορφωθεί ακόμη οι ισολογισμοί- απολογισμοί των ετών 2009 έως 2017 (ανάρτηση στο διαδίκτυο δεν είδα ακόμη). Νομίζω πως το χρονικό αυτό διάστημα είναι πάρα πολύ μεγάλο. Γιατί δεν τακτοποιήθηκαν ακόμη τα οικονομικά; Μου γεννάται μία υποψία μήπως τυχόν φροντίζουν  να τα φέρουν ίσα βάρκα ίσα νερά; Γιατί δεν προσελήφθη ορκωτός λογιστής; Μήπως σκόπιμα; Είναι ένα ερώτημά μου. Δεν γνωρίζω τι βάρος θα έχει η έκθεση που θα καταθέσει ο εν λόγω λογιστής και εάν είναι μαχητή. Εμείς όμως θα κληθούμε να πληρώσουμε την κακοδιοίκηση του Ο.Σ.Μ.Α.Ε.Σ. διότι πληγήκαμε ανεπανόρθωτα (χωρίς νερό 2 χρόνια περίπου,  καταστροφή κήπων, δέντρων, εγκαταστάσεων, καταβολή χρημάτων για αγορά νερού από τους νερουλάδες της περιοχής, χρήματα στον Σύλλογο για αποκατάσταση της ύδρευσης με την υπόσχεση ότι αυτά θα συμψηφιστούν μελλοντικά κ.λπ. Ποιος δεν τα θυμάται; Σχετικά με την αναμενόμενη σύγκλιση προς ανάδειξη αιρετού Διοικητικού Συμβουλίου δεν έχουμε κανένα νέο. Κάποιες ανακοινώσεις του Γ.Ε.Σ, δεν με ενθαρρύνουν. Οι  Σύλλογοι προς τούτο δεν βλέπω ότι καταβάλλουν προσπάθειες προς αυτή την κατεύθυνση. Χωρίς  Διοικητικό Συμβούλιο με την υπαγωγή του συνεταιρισμού από το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας στο Υπουργείο Οικονομικών θα είναι ολέθρια. Και τόσα άλλα προβλήματα όπως π.χ. η ύδρευση, με κάνουν   να ανησυχώ. Απ’ ότι διάβασα έγιναν κάποιες συσκέψεις με την τοπική αυτοδιοίκηση αλλά αυτοί δεν πολύ ενδιαφέρονται και προβάλλουν αξιώσεις σχετικά με την ύδρευση, παρ’ όλο που ο Νόμος το προβλέπει.  Μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό; Εσείς φίλοι μου ανησυχείτε;
Αναμένω σχόλιά σας.
Ευχαριστώ.
Morias

morias

Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης